Suche igłowanie blizn- Superficial scar Dryneedling.

Szkolenie jest autorskim spojrzeniem na metodę suchego igłowania, która w ciągu ostatnich lat zyskała na popularności wśród fizjoterapeutów, kosmetologów jak również lekarzy i grona pielęgniarek i położnych. Proponowany program szkolenia powstał w oparciu o ośmioletnie doświadczenie w pracy zawodowej w technice igłowania, oraz jedenastoletnim doświadczeniu bycia fizjoterapeutką. Mgr Monika Piegdoń, założycielka Verde fizjo i autorka programu szkolenia suchego igłowania blizn ukończyła kurs Igłoterapii Suchej w syndromie bólu mięśniowo powięziowego w stopniu zaawansowanym, z akredytacji Madryckiego Uniwersytetu Rey Juan Carlos w Polsce  i na podstawie uzyskanych kwalifikacji rozpoczęła poszukiwania sposobu dla pracy z pacjentem powikłanym w procesie gojenia blizny. Liczne szkolenia i lektura publikacji medycznych umożliwiła stworzenie zasad wg których możliwa jest praca z blizną trudną, nierokującą, starą – wieloletnią, jak również kilkudziesięcioletnią. To co jeszcze do nie dawna wydawało się niemożliwe w terapii, dziś z powodzeniem staje się codzienną pracą w gabinecie medycznym. Metoda suchego igłowania blizn wg Verde fizjo, to propozycja precyzyjnej pracy, zarówno w diagnostyce blizny i jej charakteru jak również samej techniki igłowania. Podczas dwóch dni szkolenia uczestnik pozna różne rodzaje igieł, oraz będzie miał okazję samodzielnie je przetestować w części praktycznej.

Cel szkolenia

Szkolenie ma za zadanie przybliżyć metodykę diagnozowania blizn trudnych, powikłanych, bliznowców jak również zapewnić prawidłowe posługiwanie się igłą dla blizny. Celem szkolenia jest zapoznanie kursanta z możliwościami jakie niesie praca igłą, budowanie zrozumienia funkcji igły jak również poprawne i bezpieczne posługiwanie się igłą w technice suchego igłowania. Uczestnik zdobędzie kwalifikacje w zakresie diagnostyki wskazań i przeciwwskazań do pracy igłą w ujęciu klinicznym, rozumienia blizn i ich dysfunkcji oraz procedur dotyczących pracy igłą, bezpieczeństwa, BHP i aspektów prawnych. 

Grupa docelowa

fizjoterapeuci, masażyści , lekarze, kosmetolodzy, pielęgniarki, położne, naturoterapeuci – posiadający prawo wykonywania zawodu i ukończone kwalifikacje przynajmniej na poziomie licencjatu

Wymagania wstępne

Uczestnik posiada podstawową wiedzę z zakresu anatomii i fizjologii, oraz jest czynnym zawodowo praktykiem w pracy na bliznach, zna i rozumie metodykę ich powstawania oraz potrafi rozróżnić ich rodzaje. Uczestnik nie posiada fobii na igły, wkłucia i czynności medyczne wykonywane na sobie. Uczestnik bierze czynny udział w części praktycznej kursu, jest poddawany igłowaniu i sam może wykonać wkłucie. Nie jest wymagana znajomość pracy igłą lub kurs podstawowy z zakresu suchego igłowania. Szkolenie odbywa się od podstaw w technice Superficial Dryneedling (igłowanie powierzchowne)

Czas trwania

18 godzin dydaktycznych / 2 dni

Cena:

1300 zł

Cena kursu zawiera profesjonalne przeprowadzenie szkolenia, zapewnienie materiałów szkoleniowych, poczęstunek, certyfikat.

Miejsce realizacji:

28.09-29.09.2024 Chorzów/ koło Katowic

Na naszym kursie otrzymują Państwo:
• ogrom wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych opartych o doświadczenie zawodowe (oparte o praktykę gabinetu, a nie tylko z książki)
• obszerny skrypt szkoleniowy

TEMATYKA KURSU:
  1. Historia suchego igłowania
    – rodzaje suchego igłowanie
  2. Aspekty prawne, BHP, BDO, Sanepid, KiF, ubezpieczenie OC
    – dokumenty: pozwolenie na wykonanie zabiegu sucheg igłowania
  3. Suche igłowanie w technice Superficial Dryneedling
    – część teoretyczna
    – rodzaje igieł
    – metodyka zabiegu
    – część praktyczna, nauka posługiwania się igłą i wykonywanie wkłucia
    (praca w parach pomiędzy uczestnikami szkolenia)
  4. Anatomia i fizjologia – elementy istotne dla pracy igłą
  5. Rodzaje blizn i ich cechy charakterystyczne dla pracy SDN
  6. Blizna w onkologii
    – diagnostyka, wskazania i red flag
  7. Badanie blizny i kryteria kwalifikacji do SSDN

– metodyka badania

– punkty kluczowe dla SSDN

  1. Część praktyczna : Nauka praktycznego opracowania tkanki i sposoby wkłuwania igieł.

(praca w parach pomiędzy uczestnikami szkolenia)- wskazania i przeciwwskazania

  1. Blizny i SSDN w miejscach nietypowych
    – szyja, strefy intymne, doły łokciowe, pachowe, pachwiny, doły podkolanowe, kręgosłup
  2. Część praktyczna – praca z pacjentem
  3. Podsumowanie szkolenia

mgr Monika Piegdoń
Ukończyła studia fizjoterapeutyczne w Lublinie w Wyższej Szkole Społeczno – Przyrodniczej im. Wincentego Pola uzyskując dyplom mgr fizjoterapii w czerwcu 2012 roku. Miłośniczka gór, zrównoważonego stylu życia i podejścia metabolicznego w leczeniu schorzeń. Drogę zawodową rozpoczęła od uzyskania dyplomu koncepcji neurologicznej IPNFA (II stopnia), a następnie ukończyła szereg dodatkowych technik fizjoterapeutycznych które nakierowane były na pracę z pacjentem urazowym, pooperacyjnym, w przebiegu dysfunkcji neurologicznych, ortopedycznych jak i bólu tkankowego różnego pochodzenia. Jak sama potwierdza, Igłoterapia stała się jej wyjątkowym narzędziem pracy, a uzyskane efekty podsycały ciekawość w kolejnych zastosowaniach. W  2017 roku powstała własna marka Verde fizjo i gabinet indywidualnej pracy z pacjentem, w którym w holistyczny sposób łączy zdobyte umiejętności. Są to techniki fizjoterapii klasycznej, fizjoterapii inwazyjnej, fizykoterapii, terapii manualnej tkanek miękkich, terapie trzewne, techniki narzędziowe, Kinesio i Dynamic Tape, Suche Igłowanie głębokie, Suche igłowanie powierzchowne i Elektroigła (Electro Dry Needling). W roku 2022 poprowadziła pierwsze warsztaty z autorskiego sposobu leczenia blizn i bliznowców metodą suchego igłowania (Scar Dry Needling). Celem jaki jej przyświeca w organizacji warsztatów, jest dążenie do subtelności i perfekcji opracowania blizny trudnej, przy użyciu jak najmniejszej liczby igieł podczas zabiegu. W pracy zawodowej kieruje się na równi zasadą bezpieczeństwa pacjenta i własnego, a także unikania pogłębiania traum związanych z blizną. Warsztaty stały się sposobem na poznawanie potrzeb środowiska fizjoterapeutycznego, co motywuje ją do dalszego rozwoju, tak aby sprostać wyzwaniom jakie niesie praca z pacjentem.

    Zapisz się na kurs


    REGULAMIN

    Uwaga! Certyfikat ze szkolenia będzie wystawiany zgodnie z danymi podanymi w formularzu.