Kobido – Japoński masaż twarzy

Masaż Kobido, inaczej nazywany niechirurgicznym liftingiem twarzy. Jest to rodzaj dość intensywnej terapii manualnej twarzy, szyi i dekoltu,  który pochodzi z Japonii. Kobido oznacza „stary sposób na piękno”. Głównym celem tego masażu jest głębokie odżywienie skóry. Masaż ten bardzo mocno działa na mięśnie i powięź rozluźniając ją. Systematyczne zabiegi  pobudzają skórę do produkcji kolagenu i elastyny oraz przynoszą uczucie relaksu. Masaż składa się z kilku etapów, w których stosuje się około 48 różnych technik.

Cel szkolenia

Celem szkolenia jest przyswojenie przez kursanta wiedzy i umiejętności praktycznych w ramach wykonywania masażu Kobido – manualnej techniki odmładzania twarzy.

Dodatkowo w ramach szkolenia KOBIDO są prezentowane elementy FaceTapingu -gratis.

Grupa docelowa

kosmetyczki, fizjoterapeuci, masażyści, studenci kierunków medycznych, lekarze, pielęgniarki i inni.

Czas trwania

20 godziny dydaktyczne / 2 dni kursu

Cena

1600 zł

Cena kursu zawiera profesjonalne przeprowadzenie szkolenia, zapewnienie materiałów szkoleniowych, poczęstunek, certyfikat.

Miejsce realizacji

data: 10-11.05.2024 Katowice

ZAPISY

kompleksowaterapiapowieziowa@gmail.com

Na naszym kursie otrzymują Państwo:
• ogrom wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych 95% opartych o doświadczenie zawodowe (oparte o praktykę gabinetu, a nie tylko z książki)
• obszerny skrypt szkoleniowy

ATUTEM SZKOLENIA JEST PRACA W MAŁYCH GRUPACH ( 6 osobowych)

TEMATYKA KURSU

CZĘŚĆ TEORETYCZNA

 1. Wprowadzenie do terapii manualnej twarzy  – rys historyczny,  przeciwskazania i wskazania.
 2. Anatomia twarzy: przebieg aparatu mięśniowego twarzy, funkcje mięśni twarzy.
 3. Efekty masażu Kobido.

CZĘŚĆ PRAKTYCZNA

  1. Przygotowanie klienta do masażu.
  2. Nauka demakijażu i oczyszczania skóry.
  3. Nauka poszczególnych technik i sekwencji ruchów z rozróżnieniem na cztery etapy zabiegu: część relaksacyjna, część drenująca, część liftingująca,część wyciszająca.
  4. FaceTaping twarzy – sposoby oklejania w różnych przypadka.
Prowadzący

dr Marta Motow-Czyż – doktor nauk w zakresie fizjoterapii, pracownik naukowo-dydaktyczny uczelni wyższych. Autor i współautor kilkudziesięciu publikacji naukowych o tematyce medycznej. Fizjoterapeuta z 19 letnim doświadczeniem prowadząca własną praktykę w MReh Centrum Fizjoterapii i Leczenia Skolioz.  Absolwent  i certyfikowany instruktor wielu szkoleni i kursów między innymi: Manipulacja powięzi – fascialmanipulation według Stecco, Metody Terapii Manualnej wg Kaltenborna- Evjenth, Metody PNF, Metody Manualnej Terapia Punktów Spustowych, Masażu leczniczego, Kinetic Control, Kinezjotapingu, Bezpośrednich Techniki Powięziowych z wykorzystaniem FDM, Mięśniowo-powięziowej Terapia Miednicy i Kręgosłupa Lędźwiowego, Technik Osteopatycznych i Kompleksowej Diagnostyki i Terapia Stawu Kolanowego. Metoda FITS – Funkcjonalna Indywidualna Terapia Skolioz, Kinesio taping, Suche Igłowanie, Mezoterapia w leczeniu zespołów bólowych kręgosłupa, Terapia wisceralna, pinoterapia. Pracując z pacjentami w kompleksowy sposób pomaga w rehabilitacji pacjentów z zaburzeniami narządu ruchu, schorzeniami neurologicznymi oraz z wadami postawy. W pracy ze swoimi pacjentami stara się przywrócić im możliwie jak najwięcej funkcji, które z powodu urazu zostały uszkodzone.

  Zapisz się na kurs


  REGULAMIN

  Uwaga! Certyfikat ze szkolenia będzie wystawiany zgodnie z danymi podanymi w formularzu.