dr Marta Motow-Czyż-ortopedia i wady postawy

Fizjoterapeuta
Brief info

W prowadzeniu terapii skupiam się na kompleksowym i indywidualnym podejściu do pacjenta. Bardzo ważne jest dla mnie dobro i zadowolenie pacjenta.

Jestem fizjoterapeutą z ponad 19 letnim doświadczeniem zawodowym. Ukończyłam studia wyższe na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Jestem doktorem nauk w zakresie fizjoterapii. Pracownikiem naukowo-dydaktycznym na uczelniach wyższych. Do chwili obecnej uczestniczyłam w wielu sympozjach i konferencjach naukowych z zakresu fizjoterapii i rehabilitacji. Jestem terapeutą z zakresu metody FITS i PNF. Ukończyłam wiele
szkoleń i kursów w tym:

1. Metoda Lehner-Schroth
2. Funkcjonalna i Indywidualna Terapia Skolioz
3. Metoda Manual Therapy- Mobilistaion of thoracic and cervical spine”
4. Metoda Terapii Manualnej wg Kaltenborna- Evjenth
5. Propriocepive Neuromuscular Facilitation PNF 1 and PNF 2
6. Mięśniowo-powięziowa terapia odcinka lędźwiowego i miednicy
7. Techniki osteopatyczne – kompleksowa diagnostyka i terapia stawu kolanowego
8. Bezpośrednie techniki osteopatyczne z wykorzystanie modelu FDM
9. Masaż leczniczy
10. Kinetic Control
11. Kinezjotaping
12. Pierwszej Pomocy Przedmedycznej
13. Mezoterapia w leczeniu zespołów bólowych kręgosłupa
14. Manualna terapia punktów spustowych w leczeniu dysfunkcji układu ruchu
15. Manipulacja powięzi – fascial manipulation według Stecco
16. Terapia wisceralna
17. Pinoterapia

W codziennej pracy z pacjentem wykorzystuje swoją wiedzę nabytą z kursów, szkoleń i pracy dydaktycznej. Pracując z pacjentami wykorzystuje szereg technik i narzędzi tak by jak najskuteczniej i najszybciej, a jednocześnie kompleksowo przywrócić zaburzone funkcje u pacjentów z tytułu urazów czy schorzeń. W pracy z dziećmi i dorosłymi z wadami postawy ciała oraz skoliozą staram się prowadzić w taki sposób proces korekcji by uzyskać możliwie najlepsze wyniki korekcyjne i estetyczne.
Nie zapominam o ciągłym szkoleniu się i poznawaniu nowych metod by być jeszcze lepszym i efektywniejszym w leczeniu swoich pacjentów.

 

 

 

 

Robert K.

Robert K., Zadowolony Klient

Polecam z całego serca Panią Martę. Wyprowadziła mi rękę po zerwaniu mięśnia dwugłowego czyli bicepsa. Po operacji za długo ręka była unieruchomiona , jednak to nie przeszkodziło w doprowadzeniu ręki do stanu przed wypadku.
Pani Marta jest Specjalista która wie doskonale co trzeba robić i informuje o celu fizjoterapii , czasie potrzebnym do powrotu do zdrowia oraz pokazuje potrzebne ćwiczenia do przerobienia w domu .
Nie boi się wyzwań ;-). Jestem bardzo zadowolony z efektów terapii, bo inni twierdzili ze się nie da…
Moi drodzy , nie warto szukać pomocy gdziekolwiek , trzeba od razu przychodzić do Pani Marty … szkoda czasu i pieniędzy na innych …
Poleciłem już znajomemu Panią Martę i jest mega zadowolony … ale oczywiście oceńcie sami 😉

M.F.

M.F., Zadowolona Klientka

Przyszłam do pani Marty z bólem kolana, którego nie potrafił wyleczyć ortopeda. Po bardzo szczegółowym wywiadzie, został nakreślony plan leczenia. Wystarczyło kilka zabiegów aby kolano wróciło do pełnej sprawności sprzed kontuzji. Terapia miała miejsce już kilka miesięcy temu, a ból do dziś nie powrócił. Bardzo serdecznie polecam panią Martę!!!

Magdalena B.

Magdalena B., Zadowolona Klientka

Pani Marta bardzo konkretna, skupiona na problemie pacjenta, słucha, dopytuje, analizuje i pomaga! Czuję się zaopiekowana, czas wizyty wykorzystany w 100%, kompleksowe podejście do tematów z zakresu fizjo. Polecam w 100%.