Jestem fizjoterapeutą z 14-letnim doświadczeniem zawodowym. Ukończyłam studia wyższe na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Jestem doktorem nauk w zakresie fizjoterapii. Jestem terapeutą z zakresu metody PNF. Ukończyłam wiele szkoleń i kursów z zakresu z metody Lehner-Schroth, metody Manual Therapy- Mobilistaion of thoracic and cervical spine”, Metody Terapii Manualnej wg Kaltenborna- Evjenth, Masażu leczniczego, Kinetic Control, Kinezjotaping, Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. Jestem również pracownikiem naukowo-dydaktycznym w Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie na stanowisku adiunkta.

Do chwili obecnej uczestniczyłam w wielu sympozjach i konferencjach naukowych z zakresu fizjoterapii i rehabilitacji. Swoje praktyczne doświadczenie staram się popierać działalnością naukową.

Jestem autorem i współautorem wielu pracy naukowych. Pracując z pacjentami metodą PNF, która w sposób kompleksowy pomaga w rehabilitacji pacjentów ze schorzeniami neurologicznymi, ortopedycznymi, geriatrycznymi oraz z wadami postawy, staram się przywrócić im możliwie jak najwięcej funkcji, które z powodu urazu zostały uszkodzone.

W prowadzeniu terapii skupiam się na kompleksowym i indywidualnym podejściu do pacjenta. Bardzo ważne jest dla mnie dobro i zadowolenie pacjenta.

 

dr Marta Motow-Czyż 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Dyplomy i certyfikaty